Rekuperacja

Rekuperacja - System wentylacji z odzyskiem ciepła

Ważnym warunkiem zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, jak i ochrony budynku jest odpowiednia wymiana powietrza. Rozwiązaniem jest system wentylacji mieszkania: Zapewnia on niezbędną wymianę powietrza i reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach. System zapobiega tworzeniu się pleśni i zapewnia kontrolowaną wymianę zużytego powietrza w pomieszczeniach na czyste, przefiltrowane powietrze z zewnątrz, i tym samym gwarantuje przyjemny klimat w pomieszczeniu i chroni elementy budynku.

Dzięki kontrolowanej wentylacji mieszkania zużyte powietrze jest stale odsysane z pomieszczeń takich, jak łazienka, kuchnia i toalety, i zastępowane świeżym powietrzem w salonie, pokoju dziecięcym i sypialni. W ten sposób zapewniona jest stale dobra jakość powietrza. W końcu w przeciętnym domu jednorodzinnym dziennie do powietrza w pomieszczeniach trafia do 15 litrów wilgoci. Ilość zużywana podczas jednej minuty kąpieli pod prysznicem. W starszych budynkach dochodzi do kondensacji wilgoci w zimnych miejscach na ścianach. Umożliwia to tworzenie się pleśni.


W przeszłości problem ten ograniczała naturalna wentylacja przez nieszczelne szczeliny drzwi i fugi okienne. Jednak w przypadku efektywnych energetycznie nowych budynków i budynków zmodernizowanych energetycznie zgodnie z przepisami rozporządzenia EnEV tego rodzaju nieszczelne miejsca już nie występują. Aby uniknąć szkód wskutek wilgoci, należy wentylować pomieszczenia w sposób kontrolowany.

Odzyskiwanie ciepła z powietrza usuwanego

Nowoczesne systemy wentylacji mieszkania są wyjątkowo energooszczędne: Wydajny wymiennik ciepła odbiera nawet 98 procent zawartego w powietrzu usuwanym ciepła i wykorzystuje je do podgrzewania napływającego świeżego powietrza. Dzięki temu budżet gospodarstwa domowego odczuwa wyraźną ulgę dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Ponadto obniżeniu ulegają emisje CO2.

Każdy nowy budynek wyposażony w wentylację mieszkania dysponuje centralnym urządzeniem, zasilającym wszystkie pomieszczenia w świeże powietrze przez system kanałów. Przeważnie system kanałów jest ukryty w podłodze lub zintegrowany w ścianie. Widoczne są jedynie wyloty powietrza. Wymiana powietrza jest regulowana automatycznie przez centralę wentylacyjną.

Jak działa rekuperacja Vitovent Viessmann?

( A ) Powietrze usuwane
( B ) Powietrze dolotowe
( C ) Powietrze wylotowe
( D ) Powietrze zewnętrzne
( E ) System wentylacji mieszkań Vitovent

Polecane rekuperatory

Gdzie instalujemy systemy rekuperacji?

Działamy na terenie województwa mazowieckiego. W szczególności obsługujemy obszary miast: Wyszków, Ostrów Mazowiecka, Pułtusk, Łochów

Nasze realizacje instalacji rekuperacji

Zobacz realizacje rekuperacji wykonane przez Ekoinstal
Instalacje rekuperacji wykonujemy w okolicach Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtuska, Łochowa

Zamów wycenę

Zapraszamy do naszego sklepu w Wyszkowie!

ul. 11 Listopada 35, Wyszków
poniedziałek - piątek: 8.00 - 17.00
sobota: 8.00 - 14.00

Zamów darmową konsultację

Promocje

PAKIET
JĘDRNE CIAŁO
- endermologia Alliance x 10
- Body Shape x 10 + ubranie do zabiegu
1970 zł
1650 zł
PAKIET
wyszczuplający
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
- Body Shape
- elektrostymulacja
2140 zł
1800 zł
PAKIET
jędrny brzuch / uda
- TR Beauty x 10
- endemologia Alliance x 10
2100 zł
1780 zł
PAKIET
smukłe ciało
- masaż próżniowy wałkami z RF i lipolaserem x 10
- Activ Slim x 5
- Body Shape x 10
- Roll Shape x 10
1950 zł
1650 zł
PAKIET
utrata centymetrów
- liposukcja kawitacyjna x 10
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
2200 zł
1800 zł
PAKIET
smukłe nogi
- Infrashape x 10
- Rollshape x 10
- Endermologia Alliance na nogi x 10
1520 zł
1250 zł

Skontaktuj się z nami!

phone-handsetmenu