Rekuperacja

Od 20 lat doradzamy, sprzedajemy i montujemy instalacje rekuperacji

Wybierz swoją markę:

Nasze realizacje rekuperacji

Instalacje rekuperacji wykonujemy w okolicach Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtuska, Łochowa

Czy warto postawić na rekuperację? Jaki rekuperator będzie optymalnym wyborem?

Zapraszamy do Ekoinstal po indywidualną poradę dotyczącą wyboru rekuperatora dla twojego domu.

Budynek wyposażony w wentylację z odzyskiem ciepła dysponuje centralnym urządzeniem, zasilającym wszystkie pomieszczenia w świeże powietrze przez system kanałów. Dzięki kontrolowanej wentylacji mieszkania zużyte powietrze jest stale odsysane z pomieszczeń takich, jak łazienka, kuchnia i toalety, i zastępowane świeżym powietrzem w salonie, pokoju dziecięcym i sypialni. Przeważnie system kanałów jest ukryty w podłodze lub zintegrowany w ścianie. Widoczne są jedynie wyloty powietrza. Wymiana powietrza jest regulowana automatycznie przez centralę wentylacyjną. Rekuperator odzyskuje ciepło z zużytego, usuwanego powietrza. Ciepło te w zwykłej wentylacji grawitacyjnej jest tracone bezpowrotnie, dlatego koszty ogrzewania bez rekuperacji są dużo wyższe.

Nowoczesne systemy wentylacji mieszkania są wyjątkowo energooszczędne: Wydajny wymiennik ciepła odbiera nawet 90 procent ciepła z usuwanego powietrza i wykorzystuje je do podgrzewania napływającego świeżego powietrza. Dzięki temu budżet gospodarstwa domowego odczuwa wyraźną ulgę dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Nie bez znaczenia jest również komfort temperatury nawiewanego, świeżego powietrza. Dla osób o nastawieniu pro ekologicznym ważny jest fakt, że obniżeniu ulegają emisje CO2.

Ważnym warunkiem zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, jak i ochrony budynku jest odpowiednia wymiana powietrza czyli wentylacja. Zapewnia on niezbędną wymianę powietrza i reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach. W przeciętnym domu jednorodzinnym dziennie do powietrza w pomieszczeniach trafia do 15 litrów wilgoci.  System zapobiega tworzeniu się pleśni i zapewnia kontrolowaną wymianę zużytego powietrza w pomieszczeniach na czyste, przefiltrowane powietrze z zewnątrz. Tym samym gwarantuje przyjemny klimat w pomieszczeniu i chroni elementy budynku.

Czyste Powietrze
Mój Prąd 5.0

Dofinansowanie

Skorzystaj z naszej (bezpłatnej) pomocy w uzyskaniu dofinansowania do nowej instalacji