Pompy ciepła

Pompa ciepła powietrzna typu Split

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie grzewcze korzystające z darmowej energii zawartej w powietrzu atmosferycznym. Nawet przy ujemnych temperaturach pompa ciepła może ją skutecznie wykorzystywać do ogrzewania budynku.

Pompy ciepła znane są już od ponad 100 lat, na początku jako urządzenia do chłodzenia produktów spożywczych. Przykładowo, firma Viessmann pierwsze pompy ciepła oferowała już ponad 40 lat temu – od 1974 roku. I były to pompy powietrzne.


W Polsce pompy ciepła zauważane są od kilkunastu lat. Z każdym rokiem coraz więcej inwestorów wybiera taki właśnie sposób ogrzewania swojego domu.

Powietrzne pompy ciepła typu Split składają się z dwóch jednostek. Zasada ich działania nie jest skomplikowana. Energia z powietrza jest pobierana poprzez parownik jednostki zewnętrznej i przekazywana do czynnika chłodniczego. Ogrzany czynnik zostaje przetransportowany do sprężarki, gdzie jego temperatura podnosi się do wymaganego poziomu. Następnie gorący czynnik przekazywany jest przewodem do jednostki wewnętrznej. Tam, w skraplaczu oddaje ciepło, które trafia dalej do domowej instalacji grzewczej.

Urządzania tego typu można zainstalować w nowym i modernizowanym budynku. Pompa ciepła w modernizowanym domu może zastąpić stary kocioł bez dużej ingerencji w budynek i instalację centralnego ogrzewania.

Pompy ciepła wyposażone w funkcję chłodzenia zapewnią ciepło zimą, oraz komfortowy klimat w letnie dni.

Pompa ciepła czy to droga inwestycja?

Jeśli porównamy całkowite koszty inwestycji, może okazać się nie jest tak droga. Nie musimy zwiększać powierzchni domu żeby mieć typową kotłownię, nie ma problemu z magazynem opału, nie musimy budować komina, przyłącza gazu i instalacji gazowej wewnątrz domu, itd. Warto porównywać całkowite koszty budowy domu, z instalacjami które bierzemy pod uwagę – ze wszystkim co jest z nimi związane.

Pompa ciepła – czy warto?

Inwestycję w pompę ciepła zawsze należy rozpatrywać indywidualnie dla każdego domu: koszt inwestycji, koszty ogrzewania oraz inne korzyści i dodatkowe oszczędności. Każdy inwestor powinien sam to sprawdzić i łatwo może to zrobić. Wystarczy tylko skontaktować się z lub wysłać zapytanie ofertowe do naszej firmy i uzyskać wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą nam podjąć decyzję – za lub przeciw pompie ciepła.

Polecane urządzenia

Gdzie montujemy instalacje pomp ciepła?

Działamy na terenie województwa mazowieckiego. W szczególności obsługujemy obszary miast: Wyszków, Ostrów Mazowiecka, Pułtusk, Łochów

Nasze realizacje instalacji pomp ciepła

Zobacz realizacje pomp ciepła wykonane przez Ekoinstal
Instalacje pomp ciepła wykonujemy w okolicach Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtuska, Łochowa

Zamów wycenę

Zapraszamy do naszego sklepu w Wyszkowie!

ul. 11 Listopada 35, Wyszków
poniedziałek - piątek: 8.00 - 17.00
sobota: 8.00 - 14.00

Zamów darmową konsultację

Promocje

PAKIET
JĘDRNE CIAŁO
- endermologia Alliance x 10
- Body Shape x 10 + ubranie do zabiegu
1970 zł
1650 zł
PAKIET
wyszczuplający
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
- Body Shape
- elektrostymulacja
2140 zł
1800 zł
PAKIET
jędrny brzuch / uda
- TR Beauty x 10
- endemologia Alliance x 10
2100 zł
1780 zł
PAKIET
smukłe ciało
- masaż próżniowy wałkami z RF i lipolaserem x 10
- Activ Slim x 5
- Body Shape x 10
- Roll Shape x 10
1950 zł
1650 zł
PAKIET
utrata centymetrów
- liposukcja kawitacyjna x 10
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
2200 zł
1800 zł
PAKIET
smukłe nogi
- Infrashape x 10
- Rollshape x 10
- Endermologia Alliance na nogi x 10
1520 zł
1250 zł

Skontaktuj się z nami!

phone-handsetmenu