Pompy Ciepła

Od 20 lat doradzamy, sprzedajemy i montujemy instalacje pomp ciepła

Wybierz swoją markę:

Nasze realizacje pomp ciepła

INSTALACJE POMP CIEPŁA WYKONUJEMY W OKOLICACH WYSZKOWA, OSTROWI MAZOWIECKIEJ, PUŁTUSKA, ŁOCHOWA

Czy warto postawić na pompę ciepła? Kiedy jest ona najlepszym wyborem?

Zapraszamy do Ekoinstal po indywidualną poradę dotyczącą wyboru pompy ciepła dla twojego domu.

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie grzewcze korzystające z darmowej energii zawartej w powietrzu atmosferycznym. Nawet przy ujemnych temperaturach pompa ciepła może ją skutecznie wykorzystywać do ogrzewania budynku.

Pompy ciepła znane są już od ponad 100 lat, na początku jako urządzenia do chłodzenia produktów spożywczych. Przykładowo, firma Viessmann pierwsze pompy ciepła oferowała już ponad 40 lat temu – od 1974 roku. I były to pompy powietrzne.

W Polsce pompy ciepła zauważane są od kilkunastu lat. Z każdym rokiem coraz więcej inwestorów wybiera taki właśnie sposób ogrzewania swojego domu.

Powietrzne pompy ciepła typu Split składają się z dwóch jednostek. Zasada ich działania nie jest skomplikowana. Energia z powietrza jest pobierana poprzez parownik jednostki zewnętrznej i przekazywana do czynnika chłodniczego. Ogrzany czynnik zostaje przetransportowany do sprężarki, gdzie jego temperatura podnosi się do wymaganego poziomu. Następnie gorący czynnik przekazywany jest przewodem do jednostki wewnętrznej. Tam, w skraplaczu oddaje ciepło, które trafia dalej do domowej instalacji grzewczej.

Urządzania tego typu można zainstalować w nowym i modernizowanym budynku. Pompa ciepła w modernizowanym domu może zastąpić stary kocioł bez dużej ingerencji w budynek i instalację centralnego ogrzewania.

Pompy ciepła wyposażone w funkcję chłodzenia zapewnią ciepło zimą, oraz komfortowy klimat w letnie dni.

Jeśli porównamy całkowite koszty inwestycji, może okazać się nie jest tak droga. Nie musimy zwiększać powierzchni domu żeby mieć typową kotłownię, nie ma problemu z magazynem opału, nie musimy budować komina, przyłącza gazu i instalacji gazowej wewnątrz domu, itd. Warto porównywać całkowite koszty budowy domu, z instalacjami które bierzemy pod uwagę – ze wszystkim co jest z nimi związane.

Inwestycję w pompę ciepła zawsze należy rozpatrywać indywidualnie dla każdego domu: koszt inwestycji, koszty ogrzewania oraz inne korzyści i dodatkowe oszczędności. Każdy inwestor powinien sam to sprawdzić i łatwo może to zrobić. Wystarczy tylko skontaktować się z lub wysłać zapytanie ofertowe do naszej firmy i uzyskać wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą nam podjąć decyzję – za lub przeciw pompie ciepła.

Czyste Powietrze
Mój Prąd 5.0

Dofinansowanie

Skorzystaj z naszej (bezpłatnej) pomocy w uzyskaniu dofinansowania do nowej instalacji